2016-cı il
İslam dünyasının gənc (20 yaşadək) klassik musiqi ifaçılarının V Beynəlxalq festival-müsabiqə
1. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – I yer
“Harmony” VI Beynəlxalq dostluq festivalı
1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Məmmədov E./ – Qran pri
2. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – Qran pri
3. Murad Allahverdili – zərb alətləri ixtisası /müəllim: Qasımov A./ – diplom
4. Leyla Haşımova – qanun ixtisası /müəllim: Əhmədova B./ – diplom
5. Nuray Seyid – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – diplom
6. Nəzrin Cəfərzadə – kamança ixtisası /müəllim Muradova Ş./ – diplom
7. Münəvvər Alıyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – diplom
8. Jalə Quliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Mustafina C./ – diplom
9. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – diplom
10. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – diplom
11. Məktəbin birləşmiş xor kollektivi /bədii rəhbər və dirijor Nurullayeva Z./ – diplom
V Beynəlxalq musiqi müsabiqəsi (Stokqolm)
1. Münəvvər Alıyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – II yer
“Harmony” gənc musiqiçilərin VI Beynəlxalq müsabiqəsi (Gürcüstan)
1. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – Gran Pri
2. Orxan Hüseynov – violonçel ixtisası /müəllim: Abbaszadə N./ – I yer
“Родники души” adlı XII Respublika müsabiqə-festivalı
1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Babayev E./ – I yer
2. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – I yer
3. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – II yer
Gənc pianoçuların K. N. İqumnov adına X Beynəlxalq müsabiqə-festivalı (Rusiya)
1. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – I yer
“Bakı Payızı – 2016” Beynəlxalq müsabiqə
1. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – I yer
2. Ümid Mustafayev – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – I yer
3. Murad Əlizadə – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – I yer
4. Nuray Seyid – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – I yer
5. Kanan Namazov – tar ixtisası /müəllim: Cəfərli N./ – I yer
6. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – I yer
7. Jalə Quliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Mustafina C./ – I yer
8. Nəzrin Cəfərzadə – kamança ixtisası /müəllim Muradova Ş./ – I yer
Qara Qarayev adına “Təhlil və ifa edir gənc musiqiçilər”
III Respublika elmi-ifaçılıq müsabiqəsi
1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Babayev E./ – laureat
2. Murad Allahverdili – zərb alətləri ixtisası /müəllim: Qafarov E./ – laureat
3. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – laureat
4. Fizzə Vəlizadə – kamança ixtisası /müəllim Babayeva T./ – laureat
5. Nailə İbrahimova – fortepiano ixtisası /müəllim Quliyeva M./ – diplomant
6. Elnur İltifatlı – tar ixtisası – /müəllim Salmanov E./ – diplomant
7. Nəzrin Cəfərzadə – kamança ixtisası /müəllim Muradova Ş./ – sertifikat
Fortepiano ansamblı və müşayiət üzrə II Respublika müsabiqəsi
1. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – III yer
“Future stars” V Beynəlxalq müsabiqə
1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Babayev E./ – II yer
2. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – II yer
3. Əlipaşa Şahgəldiyev – truba ixtisası /müəllim: Kuznetsov V./ – III yer
4. Jalə Quliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Mustafina C./ – diplom
5. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – diplom
6. Nərgiz Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rüstəmova N./ – diplom
Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpasının 25-ci ildönümünə həsr olunmuş uşaq, yeniyetmə və gənclər arasında respublika musiqi müsabiqəsi
1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Babayev E./ – II yer
2. Kanan Namazov – tar ixtisası /müəllim: Cəfərli N./ – III yer
3. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – III yer
Ədilə Hüseynzadənin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş fortepiano ansamblı və müşayiət üzrə respublika müsabiqəsi
1. Mədinə Bağırova – fortepiano ixtisası /müəl: T.Ryabuxa/ – III yer
“Rising Stars Grand Prix 2016” Beynəlxalq müsabiqəsi (Almaniya)
1. Nərgiz Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rəcəbova N./ – diplom
VI Beynəlxalq “Graduz ad Parnassum” adlı müsabiqə (Litva)
1. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – I yer
İstedadlı uşaqlar festivalı – 2016
1. Nərgiz Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rəcəbova N./ – diplom
2. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – laureat
“Pera Piano” adlı XI Beynəlxalq festival (Türkiyə)
1. Münəvvər Alıyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – I yer
Gənc pianoçuların F. Şopen adına XI Beynəlxalq müsabiqəsi (Estoniya)
1. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – diplom
“Monaco Star” Müsabiqəsi (Monako)
1. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – I yer
Habil Əliyev adına gənc kamança ifaçılarının I Respublika müsabiqəsi
1. Orxan Əliyev – kamança ixtisası /müəllim Məmmədov E./ – II yer
2. Fizzə Vəlizadə – kamança ixtisası /müəllim Babayeva T./ – II yer
3. Nəzrin Cəfərzadə – kamança ixtisası /müəllim Muradova Ş./ – III yer
“Musica mundi” XVIII Beynəlxalq kamera musiqisi festivalı (Belçika)
1. Nərgiz Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rimazı N./ – fəxri fərman
2. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – fəxri fərman
3. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – fəxri fərman
4. Orxan Hüseynov – violonçel ixtisası /müəllim: Abbaszadə N./ – fəxri fərman
“SAVE THE CHILDREN’S WORLD” – 2016 art festival
1. Məktəbin “Səbinə” rəqs qrupu /bədii rəhbər İsmayılova S./ – diplom