2015-cı il
V Beynəlxalq “Piano Talents” pianoçuların müsabiqəsi (İtaliya)
1. Nərgiz Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rəcəbova N./ – III yer
Talsu Gənc vokalçıların və xorların I Beynəlxalq müsabiqəsi (Latviya)
1. Mahir Tağızadə – vokal ixtisası /müəllim Məcidova R./ – II yer
“Üzeyir Hacıbəylinin milli lad sistemi gənc musiqiçilərin tədris repertuarında” I Respublika festivalı
1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Babayev E./ – laureat
2. Nərgiz Hüseynzadə – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – laureat
3. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – laureat
4. Nigar İbadullayeva – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – laureat
5. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – laureat
6. Murad Allahverdili – zərb alətləri ixtisası /müəllim: Hüseynova İ./ – diplomant
7. Məktəbin birləşmiş xor kollektivi /bədii rəhbər və dirijor Nurullayeva Z./ – laureat
İslam dünyasının gənc (20 yaşadək) klassik musiqi ifaçılarının IV Beynəlxalq festival-müsabiqə
1. Fidan Fərmanova – fortepiano ixtisası /müəllim Mir-Qədirova Z./ – diplom
“Kaunas Sonorum-2015” gənc musiqiçilərin III Beynəlxalq müsabiqəsi (Litva)
1. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – III yer
“Harmoniya” IV Beynəlxalq dostluq festivalı
1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Babayev E./ – laureat
2. Murad Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Hüseynova İ./ – laureat
3. Nərgiz Hüseynzadə – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – laureat
4. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – laureat
5. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – laureat
6. Nərgiz Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rəcəbova N./ – laureat
7. Orxan Hüseynov – violonçel ixtisası /müəllim: Abbaszadə N./ – laureat
8. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – laureat
9. Nailə İbrahimova – fortepiano ixtisası /müəllim Quliyeva M./ – laureat
10. Murad Əlizadə – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – laureat
11. Ümid Mustafayev – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – laureat
12. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – laureat
13. Mədinə Bağırova – fortepiano ixtisası /müəl: T.Ryabuxa/ – diplomant
“Qafqaz” kuboku (Gürcüstan)
1. Məktəbin “Alov” rəqs qrupu /bədii rəhbər Pənahov E./ – laureat