2013-cü il

VI Beynəlxalq “Bravo” Musiqi festivalı (Belçika)

1. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – II yer

2. Eyvazov Nadir – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – diplomant

Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunmuş gənc ifaçıların II Respublika müsabiqəsi

1. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – II yer

2. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – II yer

3 Nigar Məmmədova – violonçel ixtisası /müəllim: Paşazadə K./ – II yer

4. Natiq Qocayev – fleyta ixtisası /müəllim Seyidəmirov T./  – III yer

 

Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 90 illiyinə həsr olunmuş fortepiano ansamblı və müşayiət üzrə Respublika müsabiqəsi

1. Nərgiz  Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rəcəbova N./ – III yer

Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunmuş Uşaq xor kollektivlərinin VIII Respublika müsabiqəsi

1. Məktəbin birləşmiş xor kollektivi /bədii rəhbər və dirijor Nurullayeva Z./ – I yer

 

H. Neyqauzun anadan olmasının 125 illik yubileyinə həsr olunmuş gənc pianoçuların ümumşəhər festivalı

1. Mədinə Bağırova – fortepiano ixtisası /müəl: T.Ryabuxa/ – diplom

 

Paqanininin anadan olmasının 230 illiyinə həsr olunmuş festival

1. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – laureat

 

İslam dünyasının gənc (20 yaşadək) klassik musiqi ifaçılarının VI Beynəlxalq festival-müsabiqə

1. Orxan Hüseynov  – violonçel ixtisası /müəllim: Abbaszadə N./ – I yer

 

Q. Qarayevin 95 illiyinə həsr olunan «Təhlil və ifa edir gənc musiqiçilər» II Respublika elmi-ifaçılıq müsabiqəsi

1. Orxan Hüseynov – violonçel ixtisası /müəllim: Abbaszadə N./ – laureat

2. Emin Hüseynov – violin ixtisası /müəllim: Hüseynova L./ – laureat

3. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – laureat

4. Jalə Quliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Mustafina C./ – diplom

5. Teymur Bayramov – fortepiano ixtisası /müəllim: Qorşkova M../ – diplom