2015-cı il

V Beynəlxalq “Piano Talents” pianoçuların müsabiqəsi (İtaliya)

1. Nərgiz  Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rəcəbova N./ – III yer

 

Talsu Gənc vokalçıların və xorların I Beynəlxalq müsabiqəsi (Latviya)

1. Mahir Tağızadə – vokal ixtisası /müəllim Məcidova R./ – II yer

 

“Üzeyir Hacıbəylinin milli lad sistemi gənc musiqiçilərin tədris repertuarında” I Respublika festivalı

 1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Babayev E./ – laureat

2. Nərgiz Hüseynzadə – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – laureat

3. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – laureat

4. Nigar İbadullayeva – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – laureat

5. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – laureat

6. Murad Allahverdili – zərb alətləri ixtisası /müəllim: Hüseynova İ./ – diplomant

7. Məktəbin birləşmiş xor kollektivi /bədii rəhbər və dirijor Nurullayeva Z./ – laureat

 

İslam dünyasının gənc (20 yaşadək) klassik musiqi ifaçılarının IV Beynəlxalq festival-müsabiqə

1. Fidan Fərmanova – fortepiano ixtisası /müəllim Mir-Qədirova Z./ – diplom

 

“Kaunas Sonorum-2015” gənc musiqiçilərin III Beynəlxalq müsabiqəsi (Litva)

1. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – III yer

 

“Harmoniya” IV Beynəlxalq dostluq festivalı

1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Babayev E./ – laureat

2. Murad Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Hüseynova İ./ – laureat

3. Nərgiz Hüseynzadə – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – laureat

4. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – laureat

5. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – laureat

6. Nərgiz  Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rəcəbova N./ – laureat

7. Orxan Hüseynov  – violonçel ixtisası /müəllim: Abbaszadə N./ – laureat

8. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – laureat

9. Nailə İbrahimova – fortepiano ixtisası /müəllim Quliyeva M./ – laureat

10. Murad Əlizadə – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – laureat

11. Ümid Mustafayev – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – laureat

12. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – laureat

13. Mədinə Bağırova – fortepiano ixtisası /müəl: T.Ryabuxa/ – diplomant

 

 “Qafqaz” kuboku (Gürcüstan)

1. Məktəbin “Alov” rəqs qrupu /bədii rəhbər Pənahov E./ – laureat