2016-cı il

İslam dünyasının gənc (20 yaşadək) klassik musiqi ifaçılarının V Beynəlxalq festival-müsabiqə

1. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – I yer

 

 “Harmony” VI Beynəlxalq dostluq festivalı

1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Məmmədov E./ – Qran pri

2. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – Qran pri

3. Murad Allahverdili – zərb alətləri ixtisası /müəllim: Qasımov A./ – diplom

4. Leyla Haşımova – qanun ixtisası /müəllim: Əhmədova B./ – diplom

5. Nuray Seyid – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – diplom

6. Nəzrin Cəfərzadə – kamança ixtisası /müəllim Muradova Ş./ – diplom

7. Münəvvər Alıyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – diplom

8. Jalə Quliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Mustafina C./ – diplom

9. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – diplom

10. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – diplom

11. Məktəbin birləşmiş xor kollektivi /bədii rəhbər və dirijor Nurullayeva Z./ – diplom

 

V Beynəlxalq musiqi müsabiqəsi (Stokqolm)

1. Münəvvər Alıyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – II yer

 

“Harmony” gənc musiqiçilərin VI Beynəlxalq müsabiqəsi (Gürcüstan)

1. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – Gran Pri

2. Orxan Hüseynov  – violonçel ixtisası /müəllim: Abbaszadə N./ – I yer

 

“Родники души” adlı XII Respublika müsabiqə-festivalı

1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Babayev E./ – I yer

2. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – I yer

3. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – II yer

 

Gənc pianoçuların K. N. İqumnov adına X Beynəlxalq müsabiqə-festivalı (Rusiya)

1. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – I yer

 

“Bakı Payızı – 2016” Beynəlxalq müsabiqə

1. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – I yer

2. Ümid Mustafayev – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – I yer

3. Murad Əlizadə – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – I yer

4. Nuray Seyid – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – I yer

5. Kanan Namazov – tar ixtisası /müəllim: Cəfərli N./ – I yer

6. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – I yer

7. Jalə Quliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Mustafina C./ – I yer

8. Nəzrin Cəfərzadə – kamança ixtisası /müəllim Muradova Ş./ – I yer

 

Qara Qarayev adına “Təhlil və ifa edir gənc musiqiçilər”

III Respublika elmi-ifaçılıq müsabiqəsi

1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Babayev E./ – laureat

2. Murad Allahverdili – zərb alətləri ixtisası /müəllim: Qafarov E./ – laureat

3. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – laureat

4. Fizzə Vəlizadə – kamança ixtisası /müəllim Babayeva T./ – laureat

5. Nailə İbrahimova – fortepiano ixtisası /müəllim Quliyeva M./ – diplomant

6. Elnur İltifatlı  – tar ixtisası – /müəllim Salmanov E./ – diplomant

7. Nəzrin Cəfərzadə – kamança ixtisası /müəllim Muradova Ş./ – sertifikat

 

Fortepiano ansamblı və müşayiət üzrə II Respublika müsabiqəsi

1. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – III yer

 

Future stars” V Beynəlxalq müsabiqə

1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Babayev E./ – II yer

2. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – II yer

3. Əlipaşa Şahgəldiyev – truba ixtisası /müəllim: Kuznetsov V./ – III yer

4. Jalə Quliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Mustafina C./ – diplom

5. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – diplom

6. Nərgiz  Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rüstəmova N./ – diplom

 

Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpasının 25-ci ildönümünə həsr olunmuş uşaq, yeniyetmə və gənclər arasında respublika musiqi müsabiqəsi

1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Babayev E./ – II yer

2. Kanan Namazov – tar ixtisası /müəllim: Cəfərli N./ – III yer

3. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – III yer

 

Ədilə Hüseynzadənin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş fortepiano ansamblı və müşayiət üzrə respublika müsabiqəsi

1. Mədinə Bağırova – fortepiano ixtisası /müəl: T.Ryabuxa/ – III yer

 

 

“Rising Stars Grand Prix 2016” Beynəlxalq müsabiqəsi (Almaniya)

1. Nərgiz  Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rəcəbova N./ – diplom

 

VI Beynəlxalq “Graduz ad Parnassum” adlı müsabiqə (Litva)

 

1. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – I yer

 

İstedadlı uşaqlar festivalı – 2016

1. Nərgiz  Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rəcəbova N./ – diplom

2. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – laureat

 

“Pera Piano” adlı XI Beynəlxalq festival (Türkiyə)

1. Münəvvər Alıyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – I yer

 

Gənc pianoçuların F. Şopen adına XI Beynəlxalq müsabiqəsi (Estoniya)

1. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – diplom

 

“Monaco Star” Müsabiqəsi (Monako)

1. Səbinə Rzazadə – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – I yer

 

Habil Əliyev adına gənc kamança ifaçılarının I Respublika müsabiqəsi

1. Orxan Əliyev – kamança ixtisası /müəllim Məmmədov E./ – II yer

2. Fizzə Vəlizadə – kamança ixtisası /müəllim Babayeva T./ – II yer

3. Nəzrin Cəfərzadə – kamança ixtisası /müəllim Muradova Ş./ – III yer

 

“Musica mundi” XVIII Beynəlxalq kamera musiqisi festivalı (Belçika)

1. Nərgiz  Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rimazı N./ – fəxri fərman

2. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – fəxri fərman

3. Elnarə Tağızadə – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – fəxri fərman

4. Orxan Hüseynov – violonçel ixtisası /müəllim: Abbaszadə N./  – fəxri fərman

 

“SAVE THE CHILDREN’S WORLD” – 2016 art festival

1. Məktəbin “Səbinə” rəqs qrupu /bədii rəhbər İsmayılova S./ – diplom