2017-ci il
Uşaq xor kollektivlərinin IX Respublika müsabiqəsi
1. Məktəbin birləşmiş xor kollektivi /bədii rəhbər və dirijor Nurullayeva Z./ – Qran pri
“Mozart Akademy” III Beynəlxalq piano müsabiqəsi (Türkiyə)
1. Jalə Quliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Mustafina C./ – II yer
2. Toğrul Quliyev – fortepiano ixtisası /müəllim: Manafova D./ – II yer
Gənc pianoçuların III Respublika müsabiqəsi
1. Jalə Quliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Mustafina C./ – III yer
“Harmony” VII Beynəlxalq müsabiqə-festival (Türkiyə)
1. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – I yer
2. Nuray Seyid – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – I yer
Bülbülün anadan olmasının 120 illik yubileyinə həsr olunmuş milli musiqi alətləri ifaçıları, xanəndələr və vokal ifaçılarının III Respublika müsabiqəsi
1. Lalə İbrahimova – vokal ixtisası /müəllim: Süleymanova H./ – II yer
2. Mehriban Quliyeva – qanun ixtisası /müəllim: Əhmədova B./ – II yer
3. Kanan Namazov – tar ixtisası /müəllim: Cəfərli N./ – fəxri fərman
4. Kamran Ələkbərov – tar ixtisası /müəllim: Quliyev N./ – fəxri fərman
5. Niyazəli Mustafayev – balaban ixtisası /müəllim Mərdiyev A./ – fəxri fərman
6. Sübhan Tahirov – kamança ixtisası /müəllim: Muradova Ş./ – II yer
Gənc ifaçıların «WORLD HARMONY» I Beynəlxalq
klassik və folklor musiqi müsabiqəsi
1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Məmmədov E./ – Qran pri
2. Lalə İbrahimova – vokal ixtisası /müəllim: Süleymanova H./ – Qran pri
3. Əlipaşa Şahgəldiyev – truba ixtisası /müəllim: Kuznetsov V./ – I yer
4. Nərgiz Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rimazi N./ – I yer
5. Teymur Budaqov – fleyta ixtisası /müəllim Seyidəmirov T./ – II yer
6. Ülvi Tahirov – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – II yer
7. Səyyarə Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – II yer
8. Leyla Haşımova – qanun ixtisası /müəllim: Əhmədova B./ – II yer
9. Murad Allahverdili – klarnet ixtisası /müəllim: Məmmədzadə H./ – III yer
10. Əli Məmmədli – saz ixtisası /müəllim Əliyev M./ – III yer
11. Niyazəli Mustafayev – balaban ixtisası /müəllim Mərdiyev A./ – III yer
12. Nur Cəfərli – fortepiano ixtisası /müəllim: Quliyeva M./ – III yer
13. Aylin Babayeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Quliyeva M./ – III yer
14. Münəvvər Alıyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – III yer
15. Elif Budak – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – III yer
16. Firuzə Əmiri – fortepiano ixtisası /müəllim: Mir-Qədirova Z./ – III yer
17. Fatimə Eyyubova – fortepiano ixtisası /müəllim: Əhmədova V./ – III yer
18. Məryəm Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Mir-Qədirova Z./ – III yer
19. İnci Süleymanlı – fortepiano ixtisası /müəllim: Bağırova D./ – III yer
20. Nigar İbadullayeva – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – III yer
21. Mədinə Eyyubova – fortepiano ixtisası /müəllim: Əhmədova V./ – III yer
22. Kanan Namazov – tar ixtisası /müəllim: Cəfərli N./ – xüsusi priz
23. Ceyla Əlimuradova – fleyta ixtisası /müəllim Seyidəmirov T./ – xüsusi priz
24. Ayan Məmmədova – rəqs ixtisası /bədii rəhbər İsmayılova S./ – xüsusi priz
25. Məktəbin birləşmiş xor kollektivi /bədii rəhbər və dirijor Nurullayeva Z./ – I yer
26. Xalq çalğı alətləri ansamblı – I yer
27. Nağara çalanlar ansamblı – II yer
28. “Fidanlar” qanunçular ansamblı – III yer
29. “Dezz N Surre all” ansamblı – diplom
DEL Festival-Consorno İnternazionale Delle Arti “Testene ART Baku”
1. Əlipaşa Şahgəldiyev – truba ixtisası /müəllim: Kuznetsov V./ – I yer
2. Fizzə Vəlizadə – kamança ixtisası /müəllim Babayeva T./ – I yer
3. Nəzrin Cəfərzadə – kamança ixtisası /müəllim Muradova Ş./ – II yer
4. Kanan Namazov – tar ixtisası /müəllim: Cəfərli N./ – III yer
5. Leyla Haşımova – qanun ixtisası /müəllim: Əhmədova B./ – III yer
Uşaq və gənclərin akademik vokal üzrə XII Beynəlxalq müsabiqəsi (Estoniya)
1. Lalə İbrahimova – vokal ixtisası /müəllim: Süleymanova H./ – I yer
Uşaq və gənclər arasında vokal üzrə Respublika müsabiqəsi
1. Lalə İbrahimova – vokal ixtisası /müəllim: Süleymanova H./ – III yer
“Родники души” adlı XIII Respublika müsabiqə-festivalı
1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Məmmədov E./ – III yer
“Cövdət Hacıyev – 100” Pianoçuların IV Respublika elmi-ifaçılıq müsabiqəsi
1. Nərgiz Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rimazi N./ – laureat
İslam dünyasının gənc (20 yaşadək) klassik musiqi ifaçılarının VI Beynəlxalq festival-müsabiqə
1. Nərgiz Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rimazı N./ – III yer
“Musica mundi” Beynəlxalq kamera ansamblı festivalı (Belçika)
1. Nərgiz Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rimazı N./ – fəxri fərman
2. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – fəxri fərman
“Culture caravan” adlı XIII Beynəlxalq müsabiqə
1. Murad Allahverdili – zərb alətləri ixtisası /müəllim: Çumakov A./ – II yer
Ədilə Əliyeva adına pianoçuların XI Beynəlxalq müsabiqəsi
1. Cavid Yusifzadə – fortepiano ixtisası /müəllim Manafova D./ – laureat
Rəqs üzrə Avropa çempionatı (Rusiya)
1. Məktəbin “Alov” rəqs qrupu /bədii rəhbər Pənahov E./ – müxtəlif nominasiyalar üzrə I, II, III yerlər
Beynəlxalq Qadın Gününə həsr olunmuş İncəsənət və Rəqs Festivalı
1. Məktəbin “Səbinə” rəqs qrupu /bədii rəhbər İsmayılova S./ – diplomant
“Burning Hearts” Beynəlxalq mədəniyyət festivalı
1. Məktəbin “Səbinə” rəqs qrupu /bədii rəhbər İsmayılova S./ – laureat
“SAVE THE CHILDREN’S WORLD” – 2017 art festival
1. Məktəbin “Səbinə” rəqs qrupu /bədii rəhbər İsmayılova S./ – diplom