2018-ci il

«WORLD HARMONY» II Beynəlxalq müsabiqə-festival (Litva)

1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Məmmədov E./ – Qran pri

2. Nuray Seyid – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – I yer

 

İnternational Baku jazz competition “İ am jazzman!”

1. Ceyla Əlimuradova – fleyta ixtisası /müəllim Seyidəmirov T./ – diplom

 

Cövdət Hacıyevin xatırəsinə həsr olunmuş gənc ifaçıların “Florida keysl” Beynəlxalq musiqi müsabiqəsi

1. Münəvvər Alıyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – I yer

 

“Burabay Summer Fest” Beynəlxalq festival (Qazaxıstan)

1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Məmmədov E./ – fəxri fərman

2. Nərgiz  Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rimazi N./ – fəxri fərman

3. Fizzə Vəlizadə – kamança ixtisası /müəllim Babayeva T./ – fəxri fərman

 

“Harmony” VIII Beynəlxalq müsabiqə-festival (Türkiyə)

1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Məmmədov E./ – Qran pri

2. Lalə İbrahimova – vokal ixtisası /müəllim: Süleymanova H./ – Qran pri

3. Ülvi Tahirov – violin ixtisası /müəllim: Hökümə Əliyeva / –  I yer

4. Teymur Kazımov – vokal ixtisası /müəllim: Süleymanova H./ – I yer

 

Yevgeni Mikeladze adına Orkestr alətləri üzrə gənc musiqi ifaçılarının III Beynəlxalq müsabiqəsi (Gürcüstan)

1. Zakir Allahverdili – qoboy ixtisası /müəllim: Məmmədov E./ – Qran pri

2. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – Qran pri

3. Ülvi Tahirov – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ –  I yer

4. Nuray Seyid – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – II yer

 

Qara Qarayevin 100 illiyinə həsr olunmuş simli, nəfəsli və zərb alətləri üzrə gənc ifaçıların respublika müsabiqəsi

1. Əlipaşa Şahgəldiyev – truba ixtisası /müəllim: Kuznetsov V./ – Qran pri

2. Murad Allahverdili – zərb alətləri ixtisası /müəllim: Qasımov A./ – II yer

3. Nigar İbadullayeva – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – II yer

 

Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95 illik yubileyinə həsr edilmiş gənc ifaçıların III  Respublika müsabiqəsi

1. Nərgiz  Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rimazı N./ – I yer

2. Münəvvər Alıyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – II yer

3. Jalə Quliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Rəcəbova N./ – III yer

4. Leyla Haşımova – qanun ixtisası /müəllim: Əhmədova B./ – III yer

5. Kamran Ələkbərov – tar ixtisası /müəllim: Quliyev N./ – diplom

6. Mehriban Quliyeva – qanun ixtisası /müəllim: Əhmədova B./ – diplom

7. Nigar İbadullayeva – viola ixtisası /müəllim: İmanov V./ – fəxri fərman

 

Qara Qarayevin 100 illiyinə həsr olunmuş  Pianoçuların V Respublika

elmi-ifaçiliq müsabiqəsi

1. Nur Cəfərli – fortepiano ixtisası /müəllim: Quliyeva M./ – diplom

 

DEL Festival-Consorno İnternazionale Delle Arti “Testene ART Baku”

1. Mehriban Quliyeva – qanun ixtisası /müəllim: Əhmədova B./ – I yer

2. Məryəm Məmmədova – qanun ixtisası /müəllim: Əhmədova B./ – II yer

3. Leyla Haşımova – qanun ixtisası /müəllim: Əhmədova B./ – II yer

4. Sübhan Tahirov – kamança ixtisası /müəllim: Muradova Ş./ – II yer

 

“Musica mundi” Beynəlxalq kamera ansamblı festivalı (Belçika)

1. Nərgiz  Əliyeva – fortepiano ixtisası /müəllim Rimazı N./ – fəxri fərman

2. Zərrin Əliyeva – violin ixtisası /müəllim: Əliyeva H./ – fəxri fərman

 

“Mozart Akademy” IV Beynəlxalq piano müsabiqəsi (Türkiyə)

1. Münəvvər Alıyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – I yer

 

Ümid – 2018

1. Sübhan Tahirov – kamança ixtisası /müəllim: Muradova Ş./ – II yer

 

Ədilə Əliyeva adına pianoçuların XII Beynəlxalq müsabiqəsi

1. Münəvvər Alıyeva – fortepiano ixtisası /müəllim: Ryabuxa T./ – II yer

 

Azerbaijan open cup – 2018

1. Məktəbin “Səbinə” rəqs qrupu /bədii rəhbər İsmayılova S./ – “Folk style” nominasiyası üzrə I yer

 

Rəqs üzrə Dünya çempionatı

1. Məktəbin “Alov” rəqs qrupu /bədii rəhbər Pənahov E./ – müxtəlif nominasiyalar üzrə I, II, III yerlər

 

“Traditional & ethnodance” Baku-2018 cup’s

1. Məktəbin “Səbinə” rəqs qrupu /bədii rəhbər İsmayılova S./ – “Xarici rəqs” nominasiyası üzrə I yer